Nederlandse koffie koffiebranders

koffiebonen

Ik zat mijzelf af te vragen welke Nederlandsekoffiebranders er allemaal zijn. Ik wilde zelf ook een keer groene bonen kopen om te roosteren.  Zo kwam ik terecht op het koffiepraat forum waar ik de volgende lijst heb gevonden. Dit zijn  die op een kleinschalige manier (dus niet “fabrieksmatig”) bijv. landenkoffies branden. In dit lijstje dus geen Illy,  DE of Van Nelle.

De meeste koffiefans weten niet eens dat je thuis kan koffie branden. Zo weet ik van mijn Barista Ariën dat er in maar een handjevol mensen zijn die het al langdurige doen, natuurlijk sinds de laatste ontwikkeling van speciaal bier, home made patat, burgers, cup cakes, shakes, echte honing mag koffie natuurlijk niet achter blijven! Het begint vaak met een stevige en goede espressomachine, dan komt er een bonenmaler /bonenmachine (omdat niets wint van die echte versheid, die heerlijke geur cadeau). Maar ook met het kopen van de juiste koffiebonen. Je begint steeds beter te merken of iets recent geroosterd is.  Dus de laatste stap is zelf branden want versheid is koning koffie! Zo blijkt die volgende stap helemaal niet zo groot te zijn

Kleinschalige Nederlandse koffiebranders:

Backyard Coffee Roasters –> meer info en bestelmogelijkheden op http://backyardcoffee.nl
Verzendkosten € 6,75

BeansCoffee –> meer info (geen directe verkoop) op http://www.beanscoffee.nl

Bocca –> meer info op http://www.bocca.nl

Blanche Dael –> meer info op http://www.blanchedael.nl

Boon Koffiebranderij –> meer info (geen directe verkoop) op http://koffiebranderijboon.nl

Boot Koffie –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.goldencoffeeboxwebwinkel.nl/shop
Verzendkosten € 8,- (bij bestelwaarde > € 75,- geen verzendkosten)

Brandmeesters –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.brandmeesters.nl
Verzendkosten € 7,50 (bij bestelwaarde > € 65,- geen verzenkosten)

Casa Brazuca –> niet online te koop, alleen in winkel te Amsterdam. Meer info op http://www.casabrazuca.nl

CoffeeXperts –> o.a. te koop via http://www.koffiekopen.nu
Verzendkosten € 7,50

Coffynl –> niet online te koop, alleen in koffiehuis te Nijmegen. Meer info op http://www.coffyn.nl

Compagnie Koffie en Thee –>meer info en bestelmogelijkheden op http://www.decompagniekoffie.nl
Verzendkosten € 8,50

Cook & Boon Espresso –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.cookboon.com

Dutch Barista Coffee –> te bestellen op http://www.casabarista.nl / http://www.baristawinkel.nl / http://www.baristacaffe.nl (bij deze laatste ook op te halen (te Utrecht))
Verzendkosten € 6,-

Eenhoorn –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.eenhoorn.eu
Verzendkosten € 5,50 (bij bestelwaarde > € 50,- geen verzendkosten)

Fascino –> te bestellen op http://www.fascino-coffee.net
Verzendkosten € 3,95 (bij bestelwaarde > € 65,- geen verzendkosten)

Fleur de Cafe –> te bestellen op http://www.fleurdecafe.nl
Verzendkosten € 3,95 (bij meer dan 3 kilo gratis!)

Fuego –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.fuegocoffee.nl
Online alleen 225 of 450 gram te bestellen. Verzendkosten zijn inclusief

Gebrand –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.gebrand.nl
Verzendkosten € 6,50

Geels & Co. –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.geels.nl
Verzendkosten onbekend

Giraffe Coffee Roasters –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.giraffecoffee.nl
Verzendkosten € 2,65 ongeacht bestelbedrag

Headfirst Coffee Roasters –> meer info (geen directe verkoop) op http://headfirstcoffeeroasters.com

Hesselink –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.hesselinkkoffie.eu/webwinkel/shop
Verzendkosten € 6,- (bij bestelwaarde > € 40,- geen verzendkosten)

Inproc –> meer info op http://www.inproc.nl

Kaan Koffie –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.kaankoffie.nl
Verzendkosten € 7,50

Kleine Koffiebranderij –> meer info op http://www.dekleinekoffiebranderij.nl

KoffieLab –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.hetkoffielab.nl
Verzendkosten € 1,95 per order

KoffieStation –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.koffiestation.nl
Verzendkosten € 5,- per order

Lambo –> o.a. te koop via http://www.koffievoorthuis.nl
Verzendkosten € 6,20 (bij bestelwaarde > € 60,- geen verzendkosten)

Master’s Tea and Coffee –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.mastersteaandcoffee.nl

Peeze –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.peeze.nl
Verzendkosten € 2,75 (bij bestelwaarde > € 25,- geen verzendkosten)

Pelikaan –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.de-pelikaan.nl
Verzendkosten tot 5 kilo totaal, tussen 5 en 7 kilo halve verzendkosten, boven 7 kilo gratis

Roastown –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.roastown.com
Verzendkosten € 4,95 (bij bestelwaarde > € 50,- geen verzendkosten)

Roemar –> meer info op http://www.roemarkoffiebranderij.nl (waar te koop?)

Royal Taste –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.royaltaste.nl
Verzendkosten ??? (bij meer dan 8 kilo geen verzendkosten)

Schot Koffie –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.schotkoffie.nl
Verzendkosten € 5,25

Single Estate Coffee –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.singleestatecoffee.nl
Verzendkosten € 6,75 (bij bestelwaarde > € 35,- geen verzendkosten)

Sophias Coffee –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.sophiascoffee.com
Verzendkosten € 6,95

Sprso –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.sprso.nl
Verzendkosten tot 250 gram € 2,00 / 250 tot 500 gram € 2,50 / 500 tot 900 gram € 3,00 / boven 900 gram € 6,75

Taztu –> o.a. te koop via http://www.taztu.nl
Verzendkosten 1 kilo € 5,25 / 2 kilo € 6,45 / 3 kilo € 7,65 / 4 kilo € 8,85 / etc.

TwoForJoy –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.twoforjoy.nl
Verzendkosten € 6,50

Van Zijtveld –> Branderij en koffie- & theeschenkerij in Hilversum. Info op http://www.vanzijtveld.com

Venetie –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.koffiebranderijvenetie.nl

Wijs en Zonen –> meer info op http://www.hofjevanwijs.nl

Kleinschalige Belgische koffiebranders:

CaffeNation (Antwerpen) –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.caffenation.be

Donkos (Roeselare) –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.donkos.be

’t Koffiemolentje (Langemark) –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.koffietmolentje.be/koffie

OR Coffee (Westrem) –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.orcoffee.be

Wel verse koffie, maar niet zelf gebrand:

BeanShop –> http://www.beanshop.nl
Verzendkosten € 4,75

Cafe Soleil –> http://www.cafe-soleil.nl

Caffe Uno –> http://www.caffeuno.nl
Verzendkosten € 6,- (bij bestelwaarde > € 50,- geen verzendkosten)

Coffee Etc –> http://www.coffee-etc.nl (branders: CoffeeXperts.eu en BeansCoffee.nl)
Verzendkosten tot 2 kilo € 7,- / verzendkosten 2 tot 5 kilo € 7,50 / verzendkosten 5 tot 10 kilo € 8,-

Curly Coffee –> http://www.curlycoffee.nl
Verzendkosten € 4,95 (bij bestelwaarde > € 50,- geen verzendkosten)

De Goeijen –> http://www.degoeijen.com
Verzendkosten € 5,- (bij bestelwaarde > € 50,- geen verzendkosten)

Espresso Shop –> http://www.espressoshop.nl
Verzendkosten € 4,95

KoffieBean –> http://www.koffiebean.nl
Verzendkosten € 4,50 (bij meer dan 5 kilo geen verzendkosten)

Koffiebonen Online –> http://www.koffiebonenonline.nl

KoffieKeuze –> http://www.koffiekeuze.nl
Verzendkosten € 3,75 (bij bestelwaarde > € 45,- geen verzendkosten)

KoffieMagazijn –> http://www.koffiemagazijn.com
Verzendkosten € 2,95 (bij bestelwaarde > € 60,- geen verzendkosten)

Quaffee –> http://www.quaffee.nl
Verzendkosten gratis. Prijs per kilo: 1 kg € 19.95, 2 kg € 18,95, 3 kg € 17,95. Bij meer dan 4 kg € 16,95

Roast.nl (koffie abonnement met iedere maand koffie van 3 verschillende branders) –> http://www.roast.nl
Abonnementen mogelijk van € 20,- en € 35,-

Van Hilst –> http://winkel.vanhilst.com (brander: BeansCoffee.nl)
Verzendkosten € 6,50

Wereld Koffie –> http://www.wereldkoffie.eu
Verzendkosten € 6,75 (bij bestelwaarde > € 60,- geen verzendkosten)

Wellicht weet iemand door welke branderijen bovenstaande sites hun koffie uitgeleverd krijgen?

Groene bonen om zelf vers te branden:

Cobra –> te bestellen op http://www.fascino-coffee.net/nl/websho … offiebonen
Verzendkosten € 4,50 (bij bestelwaarde > € 50,- geen verzendkosten)

Coffee Etc –> leveren alleen op bestelling. Kijk voor adres/tel.nr. op http://www.coffee-etc.nl
Verzendkosten tot 2 kilo € 7,- / verzendkosten 2 tot 5 kilo € 7,50 / verzendkosten 5 tot 10 kilo € 8,-

CoffeeXperts –> o.a. te koop via http://www.koffiekopen.nu
Verzendkosten € 7,50

Fascino –> te bestellen op http://www.fascino-coffee.net/nl/websho … offiebonen
Verzendkosten € 3,95 (bij bestelwaarde > € 65,- geen verzendkosten)

Fleur de Cafe –> te bestellen op http://www.fleurdecafe.nl/contents/nl/d … offie.html
Verzendkosten € 3,95 (bij meer dan 3 kilo gratis!)

Groene Boon –> te bestellen op http://www.degroeneboon.nl/koffiebonen.php
Verzendkosten tot 8 kilo € 3,95 en vanaf 8 kilo gratis. Naar Belgie en Duitsland geldt een toeslag van € 3,-

Kleine Koffiebranderij –> te bestellen op http://www.dekleinekoffiebranderij.nl
Geen verzending, alleen ophalen. Wel mogelijk om per e-mail te bestellen.

Koffiethuiswinkel –> te bestellen op http://www.dekoffiethuiswinkel.nl/koffi … 7_215.html
Verzendkosten € 4,95 bij bestelwaarde < € 20,- / Verzendkosten € 3,95 bij bestelwaarde € 20,- tot € 75,- (bij bestelwaarde > € 75,- geen verzendkosten)

Ongebrand –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.ongebrand.nl
Verzendkosten € 6,50

Pelikaan –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.de-pelikaan.nl
Verzendkosten tot 5 kilo totaal, tussen 5 en 7 kilo halve verzendkosten, boven 7 kilo gratis

Schot Koffie –> meer info en bestelmogelijkheden op http://www.schotkoffie.nl
Verzendkosten € 5,25

Van Pommeren –> te bestellen op http://www.vanpommeren.nl/koffie/groene-bonen.html
Verzendkosten € 8,- (bij bestelwaarde > € 125,- geen verzendkosten)

Als jullie nou op- en aanmerkingen hebben op bovenstaande lijst, laat het dan weten. Dan pas ik het gelijk even aan :).